Kancelaria nasza specjalizuje się w wykonywaniu pełnej dokumentacji procesowej w tym pozwów i opinii sporządzanych przez biegłych i rzeczoznawców budowlanych w sprawach o odszkodowanie związane z wadami w projektowaniu i realizacji robót budowlanych.
„Kancelaria Prawa Budowlanego i PZP” współpracuje z radcami prawnymi, inżynierami i rzeczoznawcami budowlanymi, posiadającymi stosowne uprawnienia oraz wpisy na listy rzeczoznawców. W praktycznie wszystkich dziedzinach budownictwa oraz wyceny nieruchomości. Nasi eksperci sporządzają zarówno opinie techniczne jak i ekspertyzy, które mogą być pomocne na drodze postępowania administracyjnego i sądowego. Współpracujemy również z jednostkami badawczymi i instytutami naukowymi.
Współpracujemy z kancelariami prawnymi zarówno z Wrocławia jak i Warszawy. Partnerami współpracującymi w naszej kancelarii są znani i cenieni we Wrocławiu oraz na terenie całego kraju radcowie prawni Reprezentujemy naszych klientów w sprawach cywilnych przed sądami cywilnymi rejonowymi, okręgowymi, apelacyjnymi jak również na etapie kasacji.
Rad. Pr Dr Ariel Przybyłowicz
Tel: +48 888 930 044
Email: a.przybylowicz@kancelariapzp.pl
Radca Prawny dr Ariel Przybyłowicz – studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w roku 2010 r., a napisana przez niego praca magisterska „Hipoteka w prawie polskim po nowelizacji” uzyskała pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą pracę magisterską na WPAiE UWr w roku 2010.
Po ukończeniu studiów magisterskich rozpoczął studia doktoranckie nauk prawnych w Zakładzie Prawa Pracy WPAiE UWr, które ukończył w roku 2015. W tym samym roku na podstawie pracy „Ubezpieczenie pielęgnacyjne w Republice Federalnej Niemiec” uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Od roku 2016 jest zatrudniony na stanowisku adiunkta w Zakładzie Prawa Pracy WPAiE UWr, gdzie wykłada takie przedmioty jak prawo pracy, prawo zabezpieczenia społecznego, status menedżera, a także prowadzi seminaria dyplomowe. W roku 2011 ukończył Szkołę Prawa Niemieckiego; od roku 2011 jest również wykładowcą w Szkole Prawa Polskiego na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie (wykłady z polskiego prawa pracy oraz prawa socjalnego).
W pracy naukowej skupia się przede wszystkim na zagadnieniach prawa socjalnego (prawa zabezpieczenia społecznego) oraz prawa pracy. Jest autorem kilkunastu opracowań naukowych, w tym współautorem XII tomu Wielkiej Encyklopedii prawa – Prawo socjalne, wydawanej pod patronatem Prezydenta RP.
W okresie maj-czerwiec 2013 r. oraz w czerwcu 2015 r., w ramach przyznanego stypendium badawczego, przebywał w Instytucie Maxa Plancka ds. Prawa Socjalnego i Polityki Społecznej w Monachium. Z pracownikami Instytutu współpracował również później, biorąc udział w projektach badawczych dot. opieki długoterminowej w Europie oraz ochrony socjalnej uchodźców.
Równolegle do studiów doktoranckich odbywał aplikację radcowską (lata 2011-2013), a w roku 2014, po zdaniu egzaminu zawodowego, uzyskał wpis na listę radców prawnych i rozpoczął indywidualną praktykę zawodową.
Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych, posiadając doświadczenie m.in. w zakresie obsługi firm budowlanych i projektowych, a także w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Biegle włada językiem niemieckim.
Członek Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego, a od roku 2017 również członek Zarządu Głównego PSUS, w którym pełni funkcję sekretarza.
Ekspert Krajowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Ad Rem”.
Autor publikacji naukowych